Prekių katalogas

6 patarimai renkantis įmontuojamą buitinę techniką virtuvei

 

Įmontuojama virtuvės technika pastaraisiais metais sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. „Štai Lietuvoje 2018-2019 m. įmontuojamų šaldytuvų pardavimai augo net 18,3 proc., tuo tarpu laisvai pastatomų – tiktai 5,7 proc.“ – teigia Eduardas Grybovas, duomenų analitikos įmonės „Profesionalios informacijos indeksas“ vadovas. 160 proc. įmontuojamos virtuvės technikos užklausų augimą 2018-2019 m. rodo ir Google paieškos sistemos duomenys Europos rinkose.

Kodėl vis daugiau žmonių renkasi įmontuojamą techniką? Ji suteikia žymiai daugiau laisvės virtuvės dizainui, lengvai pritaikoma prie bet kokio stiliaus, atrodo tvarkingai ir moderniai. Šiuo metu vis dar labai populiaru, virtuvę jungti atviroje erdvėje su valgomuoju ar net svetaine (Open space planavimas), arba atvirą erdvę šiek tiek skaidyti dalinėmis pertvaromis, lentynomis ar skirtingais grindų aukščiais (Broken space planavimas). Tokiame interjere virtuvės baldai pasirenkami panašesni į kitų namų erdvių baldus, o technika slepiama spintose ar nišose.

Tad apie ką reikėtų pagalvoti planuojant virtuvę su įmontuojama technika?

 

Šaldytuvų aukščio palyginimas

1. Įmontuojamo šaldytuvo talpa šiek tiek mažesnė

Paslepiant šaldytuvą balduose jo vidinė erdvė šiek tiek sumažėja. Jeigu laisvai pastatomi šaldytuvai būna įvairių aukščių, tai įmontuojamų šaldytuvų didžiausio aukščio standartas rinkoje - 178 cm. Didesnei šeimai AEG arba Electrolux jau turi naują sprendimą - padidintų įmontuojamų MultiSpace šaldytuvų seriją, kurių aukštis yra nuo 184 iki 188 cm. Atminkite, jei planuojate rinktis padidintą šaldytuvą, tam turite laiku numatyti aukštesnius baldus!

 

Šaldytuvui reikia ventiliacijos angų

2. Įmontuojamai technikai būtina tinkama ventiliacija

Interjero dizaineriai dažnai siūlo virtuvės fasadą padaryti visiškai uždengtą – nuo grindų iki lubų. Tai atrodo gražiai, tačiau slepiant šaldytuvą į tokį visiškai uždarą baldą būtina numatyti ventiliacijos angas baldo apačioje ir viršuje. Jos gali būti dengiamos dekoratyvinėmis grotelėmis. Nenumačius atviro oro patekimo per groteles, dėl vėdinimo stokos mažėja šaldytuvo darbo efektyvumas, genda kompresoriai, o svarbiausia – kompresoriams perkaitus gali kilti gaisras! Įrenginį įmontavus be reikiamo vėdinimo, negalios garantinis aptarnavimas.

 

Įmontuoti Electroluxs prietaisai

3. Įmontuojami gali būti ir mažieji virtuvės prietaisai

Įprasta rinktis įmontuojamą šaldytuvą, tačiau kavos aparatas, mikrobangų krosnelė ar vakuumavimo aparatas paprastai lieka pastatomi ant stalviršio. Jie užima darbastalio erdvę, dulka ir apkrauna virtuvės vaizdą. Kartą svečiuodamasis BTN salone garsus virtuvės šefas Gian Luca Demarco patarė: „Geriau prieš įrengiant virtuvę gerai apgalvoti kokios technikos Jums reikės ir investuoti į kokybišką įmontuojamą techniką, nei paskui pirkti vieną įrenginį po kito ir ieškoti jiems vietos ant darbastalio ar stalčiuose“. Jei leis virtuvės erdvė, vienoje eilėje sukomponuoti puikiai atrodys vienos serijos, suderintų matmenų ir dizaino įmontuojami orkaitė, kavos aparatas, mikrobangų krosnelė ar greitasis šaldiklis. Po jais gali būti derinamas pašildymo stalčius ar vakumavimo įrenginys.

 

Kaitlentė ir gartraukis AEG

4. Daugiau nei vienas sprendimas gartraukiui

Įmontuojamas gartraukis taip pat mažiau apkrauna virtuvę ir gali būti visai nepastebimas. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad dauguma į spintelę montuojamų gartraukių orą ištraukia mažiau efektyviai nei laisvai montuojami, tad jeigu daug gaminate, rinkitės išties galingą. Taip pat garai bus ištraukiami efektyviau, jei gartraukį jungsite prie ventiliacijos kanalo ar išvesite tiesiai į lauką, nei filtruotą orą grąžinant atgal į patalpą. Tradicinį gartraukį galite pakeisti originalios išvaizdos, ekraną primenančiu gartraukiu. O planuodami virtuvės „salą“ patalpos viduryje, galite rinktis gartraukį kombinuotą su kaitlente, tuomet visa erdvė virš „salos“ liks laisva!

 

Įmontuojama AEG indaplovė

5. Įrenginius montuokite patogiame aukštyje

Prietaisus virtuvėje išdėstykite taip, kad jais visuomet būtų patogu naudotis. Dažniausiai naudojami prietaisai turi būti tokiame aukštyje, kad prie jų nereikėtų nuolat lenktis. Orkaitę montuokite akių lygyje, taip praeidami nuolat matysite joje kepančius patiekalus ir lengvai juos išimsite. Jeigu renkatės nedidelį šaldytuvą, pakelkite jį nuo žemės, kad patogiai pasiektumėte visas lentynas, o po apačia įrenkite stalčių rečiau naudojamiems daiktams. Suprantama, kad pakelti aukščiau visus prietaisus gali neužtekti vietos, todėl indaplovėms AEG ir Electrolux gamintojai turi puikų sprendimą – „ComfortLift“ pakeliamą indų krepšį, kuris leis pasiekti visus išplautus indus patogiame aukštyje.

 

Įmontuojama Electrolux skalbyklė

6. Paslėpti balduose galima ir skalbimo mašiną

Kad išlaikyti vientisą patalpos dizainą, į baldus įmontuoti ir uždengti durelėmis galima ir skalbimo mašiną. Tokį sprendimą galima taikyti montuojant skalbyklę ten, kur turite daugiausiai vietos: virtuvėje, hole ar vonios kambaryje. Optimaliau išnaudosite erdvę ir neužimsite daug vietos balduose, jei rinksitės kombinuotą skalbimo mašiną su džiovinimu.

Komplektuojant įrangą naujai virtuvei visuomet kils daugybė klausimų ir daugiau nei vienas galimas sprendimas. Visus „už“ ir „prieš“ teisingai sudėlioti padės patyrę technikos specialistai. Kviečiame užsukti konsultacijai į specializuotą AEG bei Electrolux technikos centrą BTN Vilniuje.