Prekių katalogas

Kaip išsirinkti orkaitę?

Renkantis orkaitę galima imti svarstyti, kokių funkcijų Jums reikėtų, tačiau mes manome, kad daug svarbiau pradėti nuo to, koks Jūsų gyvenimo būdas ir prioritetai. Gerai apgalvokite, kokie Jūsų poreikiai virtuvėje ir pagal tai pradėkite rinktis orkaitę.

Remdamiesi išsamiais vartotojų elgsenos tyrimais, Electrolux ir AEG gamintojai vartotojus, pagal gyvenimo būdą, suskirstė į tris grupes. Pagalvokite, kuriai iš šių grupių save priskirtumėte Jūs?

Electrolux ir AEG gamintojai yra orkaičių kategorijos novatoriai ir lyderiai tiek Lietuvoje, tiek Europoje, tad tikrai neapsiriksite skyrę laiko susipažinti su jų siūlomu orkaičių pasirinkimo gidu. Ypatingą dėmesį siūlome atkreipti į pastaruoju metu itin populiarėjančią garų funkciją, kuri išsaugo patiekalų sultingumą, sveikatai naudingas medžiagas ir užtikrina kepinių purumą. Šiuolaikinis kepimas garuose toli gražu nereiškia šutinimo – patiekalai bus nuostabiai apskrudę, su traškia plutele!

#1 - NENORINTIEMS DAUG LAIKO PRALEISTI VIRTUVĖJE

Tėtis su vaiku

Jeigu gaminate nedaug, tačiau laikas Jums ypač svarbus, tuomet tiks CombiQuick tipo kompaktinė orkaitė. Tokioje orkaitėje patiekalai pagaminami dukart greičiau, derinant karšto oro ir mikrobangų kepimo funkcijas. Taip pat turėsite galimybę gaminti ir tradiciniu būdu, nenaudojant kepimo laiką trumpinančios mikrobangų funkcijos, o orkaitė įkais ypač greitai su greito kaitimo funkcija. Tokios orkaitės užima nedaug vietos, tačiau nebus pigiausias pasirinkimas, jų kaina svyruoja apie 500-600 Eur.

Skubantiems, tačiau gaminantiems didesnei šeimai ar draugų kompanijai, rekomenduojame apsvarstyti tokius orkaičių variantus:

 • Talpios SurroundCook tipo orkaitės pasižymi žiediniu kaitinimo elementu (konvekcija) ir leidžia vienu metu puikiai iškepti daugiau nei vieną patiekalą. Toks lankstus gaminimas leis sutaupyti laiko, neaukojant patiekalų kokybės. Tai ekonomiškiausias pasirinkimas, nes šių orkaičių kaina svyruoja tarp 200-280 Eur.
 • SteamBake tipo orkaitės su papildoma garų programa leis bent iš dalies patirti kepimo garuose privalumus: padidins patiekalų drėgmę ir kepinių purumą. SteamBake orkaitėse garas naudojamas tik kepimo pradžioje, o vandens kiekis dozuojamas rankiniu būdu. Jei mėgstate įvairius mėsos patiekalus, rekomenduojame rinktis versiją su maisto termometru, taip užtikrinsite tikrai gerą rezultatą. SteamBake orkaičių kaina svyruoja tarp 280-430 Eur, o versijos su palengvintu valymu ir maisto termometru - iki 500 Eur.
 • Garinės SteamCrisp tipo orkaitės su daline garo funkcija ir konvekcija. Drėgmės santykis (25/75) šiose orkaitėse palaikomas viso kepimo metu, reguliariai garą įpurškiant į orkaitės vidų per tam tikrą angą. Tai padidina patiekalų sultingumą, purumą ir suformuoja traškią plutelę. O konvekcijos funkcija užtikrina, kad net didžiausi kepiniai ar keliose skardose kepami patiekalai iškeptų tolygiai. Šių orkaičių kaina priklausys nuo papildomų galimybių: maisto termometro, pirolizinio valymo, LED valdymo ekrano ar greito įkaitimo funkcijos ir svyruos nuo 500 iki 800 Eur.

Atkreipkite dėmesį, kad pigiausios SurroundCook, SteamBake bei SteamCrisp orkaitės nebus aprūpintos valymą palengvinančiomis technologijomis ir tik brangesni modeliai siūlys valymo palengvinimo funkcijas (pirolizę ar katalitines sieneles).

#2 - SKONIO ŽINOVAMS, MĖGSTANTIEMS EKSPERIMENTUOTI VIRTUVĖJE

Ruošia maistą

Jei Jums svarbūs skonio niuansai ir norite būti visiškai tikri, kad patiekalas pasiseks, rekomenduojame rinktis profesionalios virtuvės tikslumą užtikrinančias alternatyvas:

 • Garinės SteamBoost tipo orkaitės su plačiu spektru garo programų leis pasirinkti norimą garų kiekį pagal patiekalo tipą: nuo minimalaus iki 100 proc. . Garus galėsite naudoti ne tik gamindami, bet ir pašildydami maistą tiesiog lėkštėse. Šios orkaitės naudoja trijų lygių garų padavimą kepimo metu ir yra aprūpintos greito įkaitimo, konvekcijos funkcijomis, maisto termometru. Modeliuose su liečiamu valdymo meniu ir išskirtine Steamify funkcija pagal Jūsų pasirinktą temperatūrą bus automatiškai nustatomas reikiamas garo lygis, taip itin palengvinant gaminimą ir užtikrinant visada puikų rezultatą. Šių orkaičių kaina priklauso nuo dizaino, virtualaus maisto gamybos asistento, gaminimo funkcijų gausos ir svyruoja nuo 600 iki 950 Eur, o versija su minimalistiniu vieno ratuko itin greito valdymo meniu – virš 1000 Eur.
 • 
        
         
          
          AEG sousvide žuvis su porais
         
        
        
 • Garinės SteamPro tipo orkaitės – tai profesionalios virtuvės vertas pasirinkimas su automatiniu garų reguliavimu. Šios orkaitės aprūpintos ne tik automatine garų reguliavimo funkcija Steamify, bet ir aukščiausio lygio restoranų virtuvėse naudojama lėtos gamybos žemoje temperatūroje funkcija SousVide. Šiam gamybos būdui reikalinga itin tiksli temperatūra, kurią užtikrina garo funkcijos. Mėsa, žuvis ar daržovės šiuo būdu gaminamos vakuumuotos, kad išlaikytų kuo daugiau sulčių bei labai greitai ir aromatingai išsimarinuotų. Šios orkaitės aprūpintos itin plačiu kaitimo režimų, automatinių programų ir receptų pasirinkimu, o jų kaina viršija 900 Eur.

Visos SteamBoost ir SteamPro garinės orkaitės turi gamtai draugišką valymo garais technologiją. Garų valymo programa suminkština orkaitėje esančias riebalų apnašas, tuomet jos išvalomos drėgna šluoste, o ypač nešvarioms vietoms gali būti pasitelkiamas gamtai draugiškas orkaičių valiklis.

#3 - VERTINANTIEMS IŠMANIOS TECHNIKOS PAGALBĄ GAMINANT

Jei vertinate gaminimo komfortą ir mėgstate technologijų suteikiamą laisvę, Jums siūlome peržvelgti išmaniomis galimybėmis aprūpintas orkaičių alternatyvas:

  Mėsos kepimas
 • SenseCook orkaitės su maisto termometru ir palengvinto naudojimo funkcijomis. Visos SenseCook tipo orkaitės siūlo vienokius ar kitokius technologinius palenginimus: maisto termometrą, kuris už Jus kontroliuoja mėsos kepimą ir išjungia orkaitę mėsai pasiekus reikiamą temperatūrą; pirolizės valymą, kuomet orkaitė įkaitinama iki 500°C ir pridegę maisto likučiai paverčiami pelenais, kuriuos lengva išvalyti; katalitines sieneles, kurios sugeria riebalus ir pakaitinus iki 250°C juos oksiduoja – tokios orkaitės visiškai nereikia valyti, tačiau sieneles rekomenduojama keisti kas 5 metus; maisto gaminimo programas, kuomet pagal pasirinktą patiekalą ir norimą pagaminimo laipsnį (well done, medium ar raw) orkaitė pati parenka reikiamą gaminimo režimą ir kontroliuoja procesą. SenseCook tipo orkaitės neturi garų funkcijos, o jų kaina svyruoja nuo 300 iki 750 Eur, atsižvelgiant į pasirinktas funkcijas.
 • 
        
         
          
          AEG ir Electrolux garinė orkaitė
         
        
        
 • Garinės CookView tipo orkaitės su viduje įmontuota vaizdo stebėjimo kamera ir wifi ryšiu, leidžia nuotoliniu būdu iš bet kokios vietos stebėti ir valdyti gaminimo procesą, gauti pranešimus apie pagamintą maistą, gaminti lengviau naudojantis virtualaus maisto gaminimo asistento rekomendacijomis ir receptais, mėgautis visais gaminimo garuose privalumais (Steamify, SousVide). CookView orkaičių kaina prasideda nuo 1500 Eur. BTN jas galima užsakyti. Prašome kreiptis telefonu, el.paštu arba per pokalbių kanalą puslapio apačioje, dešinėje.

Visos aukščiau minėtos orkaitės yra elektrinės. Jeigu esate gaminimo ugnimi mėgėjas/-a ir ieškote dujinės orkaitės, Electrolux siūlo tik vieną tokios orkaitės modelį - EOG2102AOX. Šis modelis aprūpintas išties optimaliai: papildytas elektriniu griliu ir automatiniu uždegimu, dideliu ventiliatoriumi tolygiam karšto oro srautų paskirstymui, palengvinto valymo katalitinėmis sienelėmis.

Pateikėme trumpą Electrolux ir AEG gamintojų orkaičių pasirinkimo gidą, o galutiniam pasirinkimui kviečiame susisiekti su BTN konsultantais arba užsukti į specializuotus BTN salonus Vilniuje.

 • Prenumeruokite naujienlaiškį

  Informacija