Prekių katalogas

Kad skalbyklė tarnautų ilgai

Kaip valyti skalbimo mašiną, kad ji tarnautų ilgai ir patikimai?

Išvalyti skalbimo mašinos vidų neretas susigriebia tik tuomet, kai pajaučia nemalonų kvapą. Ką daryti, kad taip nenutiktų?

Žinoma, valyti periodiškai. Įprastai žmones apgauna nuo vandens ir chemijos tviskantis skalbimo mašinos būgnas. Tada kyla klaidinga prielaida, jog vanduo bei skalbimo priemonės išvalo visus nešvarumus.

4 paprasti kasdienės skalbimo mašinos priežiūros patarimai

Tausojančio skalbiklio dozavimo sistema AEG AutoDose
  • Kaskart pasibaigus plovimo ciklui, paimkite minkštą šluostę ir ja nusausinkite skalbimo mašinos būgno gumines tarpines, kur po skalbimo lieka susikaupusio vandens. Taip ant gumų nesikaups sunkiai nuvalomos apnašos ar grybelis.
  • Skalbyklės dureles po skalbimo bent parą laikykite atidarytas, kol vidus visiškai išdžius.
  • Bent kartą per mėnesį panaudokite 65-90 laipsnių temperatūros skalbimo programą. Tokį skalbimą galite rinktis intensyviai naudojamiems rankšluosčiams, kurių audinys nebijo aukštos temperatūros.
  • Skalbiklio pilkite tiek, kiek rekomenduojama atsižvelgiant į vandens minkštumą, skalbinių kiekį ir nešvarumą. Nereikėtų skalbimo priemonės naudoti daugiau nei nurodyta, nes neišskalautas perteklius kaupiasi skalbyklės sistemoje ir sudaro tirštas, sunkiai išvalomas nuosėdas. Jeigu skalbimo ciklo pabaigoje dar matosi muilo putos, tai ženklas, kad naudojate per daug skalbiklio ir jo dozę reikėtų sumažinti.

Skalbimo priemonės bei minkštiklio dozavimu nebereikės rūpintis, jei įsigysite Electrolux skalbyklę su AutoDose funkcija. Išmanieji jutikliai AutoDose apskaičiuos tikslų skalbimo priemonės ir audinių minkštiklio kiekį pagal skalbinių svorį.

Jei vadovausitės šiais elementariais patarimais, tausosite įrenginį ir daug lengviau jį išvalysite. Be to, neatsiras blogas kvapas.

Skalbimo mašinos valymas

Skalbimo mašiną nuodugniai išvalyti rekomenduojame kas tris mėnesius. Aptarkime, kaip tai reikėtų tinkamai atlikti:

AEG skalbyklei valyti naudojamas valiklis
  • pirmiausia drėgna šluoste išvalykite skalbimo mašinos būgno gumines tarpines, išimkite ten susikaupusias smulkias atliekas;
  • išimkite ir išplaukite skalbimo priemonėms įpilti skirtą stalčių. Jei jame yra susikaupusių apnašų, stalčių užmerkite ir palaikykite keletą valandų, o tuomet apnašas išplaukite senu dantų šepetėliu;
  • į skalbyklės būgną supilkite specialią valymo priemonę, taip pat skalbimo miltelių ir paleiskite 90 laipsnių skalbimo programą. Atliekant skalbyklės valymą, joje negalima skalbti skalbinių!

Paprasta procedūra, tiesa? Bet... jos efektyvumas priklausys nuo pasirinktos valymo priemonės. Mėgstantiems liaudiškus valymo būdus, primename, kad jų efektyvumas ir dozavimas nėra aiškus, todėl šios priemonės gali daryti neigiamą poveikį jūsų skalbyklės sistemai.

Electrolux ir AEG gamintojų rekomenduojamos valymo priemonės yra saugios cheminės sudėties, nekenkia nei žmogui, nei aplinkai, jų veikliosios medžiagos nepažeidžia įrangos paviršių bei sistemos, užtikrindamos ilgalaikį efektyvų veikimą. Pasirinkdami tokias priemones, profesionaliai pasirūpinsite savo buitine technika.

Skalbyklėms rekomenduojame universalią, kalkių nuosėdas, nešvarumus ir blogus kvapus šalinančią Clean&Care priemonę. Ji puikiai tiks ir jūsų indaplovei. Na, o kartą per pusmetį rekomenduojame panaudoti intensyvią, dezinfekuojančią priemonę Super Clean. Ji efektyviai pašalina įvairius likučius bei nuosėdas nuo durų sandarinimo gumos, vamzdžių ir paties būgno.

Taip pat patariame nepamiršti ir skalbyklės filtro. Jį laikas nuo laiko išvalykite, nes filtre kaupiasi skalbimo metu pasitaikančios smulkios šiukšlės, pūkai ir kitos atliekos. Filtrui visiškai užsikimšus gali būti sutrikdytas skalbyklės darbas.

Gamintojo rekomenduojamas priežiūros priemones galite užsisakyti internetu arba įsigyti BTN salonuose Vilniuje. Na, o jeigu skalbyklės higiena jums kelia rūpesčių ar neturite tam laiko, mes teikiame skalbyklių ir kitų buitinių įrenginių profilaktinės priežiūros paslaugą, kuomet mūsų specialistas pasirūpina jūsų skalbyklės išvalymu bei nukalkinimu.

Pažiūrėkite ir atsisiųskite Electrolux ir AEG aukštos klasės buities komforto priemonių katalogą.

Žiūrėkite video-instrukciją kaip prižiūrėti skalbykles. Video-instrukcijos užrašai yra anglų kalba, bet skalbyklių priežiūros veiksmai parodyti labai suprantamai.

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Informacija